ثبت نام | ورود به سايت
  مشاوره دستگاه حضور و غیاب سایت کارت فینگر  
   
   دوربین مدار بسته : لیست دوربین ها           دانلود لیست کامل دوربین ها و تجهیزات

به مجموعه سیستمی گفته می شود که تصاویر متحرک مقابل دوربین را بر روی صفحه مانیتور یا تلویزیون ، نمایش داده و در حالت بهتر آنها را بر روی حافظه ، ذخیره می کند. همچنین این سیستم، عمل انتقال تصویر را انجام می دهد. در حالت کلی این سیستم شامل دوربین ، کابل ، فیش های مورد نیاز ، دستگاه ضبط دیجیتال ،نمایشگر، پایه دوربین و ... می باشد

موارد استفاده از سیستم های دوربین مدار بسته کدامند؟

  • نظارت بر امنیت مکانهای مهم و حساس از راه دور

  • مشاهده و نظارت بر خط تولید کارخانجات و انبارها

  • نصب در مکانهایی که برای سلامتی انسان مضر هستند از قبیل کوره ها و تاسیسات اتمی ضبط تصاویر اتفاقات مختلف جهت جلو گیری از تکرار اشتباهات و آموزش پرسنل

  • کنترل ترافیک در سطح شهر- بزرگراهها و جاده های خارج از شهر

  • استفاده در مراکز هواشناسی دانشگاهها – مراکز تحقیقاتی- مراکز علمی پژوهشی- موسسات آموزش عالی – کتابخانه ها و آزمایشگاهها سمینارها – کنفرانس ها و مشاوره از راه دور

    انواع دوربین  

دوربین های داخلی یاIn Door

به دوربین هایی گفته می شود که از آنها می توان در داخل ساختمان استفاده کرد و دلیل این نام گذاری پوشش و یا تنظیم نور مناسب در فضاهای مختلف می باشد .

دوربین های خارجی یاOut Door

به دوربین هایی گفته می شود که از آنها می توان در خارج ساختمان نیز استفاده کرد و دلیل این نام گذاری نوع پوشش و کاور و همچنین تنظیم نور مناسب در خارج از ساختمان می باشد.

دوربین های دید در شب

این دوربین ها مخصوص مکانهای تاریک وشب هنگام بوده که به صورت مادون قرمز در تاریکی مطلق امکان دید کامل را فراهم می کند.

دوربین اسپید دام:

کامل ترین نوع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلر و کی برد خاص خود را دارد، گردان استو لنز زوم دارد، می تواند شدت نور را تنظیم کند. دور و نزدیک شدن تصاویر را در آن می توان کنترل نمود روی سقف نصب می شود و تمامی بر نامه ریزی ها و فرامین لازم از طریق کی برد کوچک و خاص آن قابل اعمال است.

    انــواع  لـنـز  

تاثیر لنز دوربین

مقیاس اندازه لنز دوربین میلی متر می باشد و با افزایش اندازه ی آن میدان دید کمتر شده و در عوض جزئیات بیشتری از تصویر قابل دیدن است .با دقت به این نکته می توان دوربین مناسب برای هر مکان را انتخاب کرد .

لنز های اتو ایریز

این نوع لنزها شدت نور را روی دوربین تنظیم می کند و در مکانهایی که شدت نور زیاد است و یا نور به سمت دوربین است، از این نوع دوربین یا لنز باید استفاده کرد .اگر از لنز معمولی در این نوع مکانها استفاده شود تصویر کاملا سفید یا مات و تاریک دیده می شود.

    دستگاه DVR  

دستگاه DVR ضبط کننده ی دیجیتالی تصویر است که عمل تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال را نیز انجام می دهد. از خصوصیات دستگاه فوق می‌توان به ارتقای حافظه ذخیره اطلاعات به دلخواه و فشرده سازی مناسب تصاویر اشاره کرد. دستگاه فوق بدون سیستم عامل می‌باشد در این صورت احتمال قفل سیستم عامل در این دستگاه ها صفر می‌باشد. این دستگاه در محل کارخانه و یا محل مورد نظر نصب می شود. بدین ترتیب لازم به کابل کشی از هر دوربین به مرکز کنترل نمی‌باشد.

از محاسن این سیستم می توان به سهولت کار با آن، عدم وابسته بودن به سیستم عامل ،کیفیت بالای ذخیره تصاویر آن اشاره کرد و  از معایب سیستم‌های فوق گران بودن نسبی این نوع سیستم‌ها نسبت به موارد مشابه دیگر می‌باشد. ولی بسته به محل مورد نظر و انتظارات کاربر و سطوح امنیتی متفاوت این نوع سیستم ها  پیشنهاد می‌شود. علاوه بر این، این دستگاه تمامی قابلیت های سو ئیچر، کواد و مالتی پلکسر را به صورت یکجا دارد و از طریق منوی مربوطه می توان سیستم را برای شرایط مختلف برنامه ریزی کرد.

در نهایت این دستگاه بهترین پیشنهاد برای ذخیره تصاویر دوربین ها می باشد .

  سیستم سوئیچر تصویر  

این سیستم دوربین ها را به ترتیب و یکی پس از دیگری هر کدام را برای یک مدت کوتاه روی صفحه ی مانیتور نشان می دهد. به طوری که وقتی تصویر یک دوربین نشان داده می شود تصویر سایر دوربین ها از دید ما مخفی می ماند یعنی در هر لحظه فقط یک دوربین را می توان روی صفحه ی مانیتور نشان داد یعنی اول تصویر دوربین یک، بعدا تصویر دوربین دو و .... مدت زمان نمایش هر دوربین قابل تنظیم است و این زمان برای تمامی دوربینها یکسان است .

   سیستم کواد  

در سیستم کواد، 1 یا 4 تصویره ابتدا مانند سیستم سو ئیچر تصاویر دوربین های 1 الی 4 به ترتیب بر روی صفحه ی مانیتور ظاهر می شود و بعد از تصویر چهارم، چهار تصویر به صورت همزمان روی مانیتور نشان داده می شود.

 سیستم مالتی پلکسر  

وقتی تعداد دوربین ها زیاد باشد (مثلا 16) ، نمایش پشت سر هم یا غیر همزمان به دلیل فاصله زمانی زیاد چندان مناسب نیست و نمایش همزمان این تعداد تصویر مناسب تر است. بدین ترتیب سیستم های مالتی پلکسر می توانند 8 یا 9 یا 12 تصویر را به صورت همزمان روی صفحه ی مونیتور نشان دهند .

 

   سیستم انتقال  

ممکن است بخواهیم تصاویر را به مکان دیگری انتقال دهیم وبه دلیل فاصله طولانی امکان سیم کشی به آن محل موجود نباشد ، در این صورت می توان از طریق خط تلفن یا از طریق اینترنت تصاویر را ارسال و در مقصد با استفاده از رمز تعریف شده آن را دریافت کرد.

 

لیست دوربین ها

دانلود لیست کامل دوربین ها و تجهیزات

Skip Navigation Links